Daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas siltināšana

Daudzdzīvokļu māju renovācija – siltināšana ļauj paaugstināt mājas energoefektivitāti un ievērojami samazināt apkures izmaksas, kā arī paildzināt mājas ekspluatācijas laiku. Daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji lielu daļa no rēķina summas maksā nevis par savām ērtībām un komfortu, bet gan par atmosfēras piesildīšanu. Nosiltināto ēku dzīvokļu īpašnieki maksā par 40-60% mazāk salīdzinot ar nenosiltinātu māju iemītniekiem.

Latvijā ir aptuveni 1 miljons mājokļu, no kuriem 69% atrodas daudzdzīvokļu mājās. Dzīvojamo fondu galvenokārt veido 60.-80.gados būvētas sērijveida daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas, kurās ar katru gadu pieaug siltuma patēriņš, jo netiek veikti kapitālie remonti, līdz ar to ēkas norobežojošas konstrukcijas nolietojas, un māju tehniskais stāvoklis kļūst aizvien kritiskāks. Ekonomikas ministrija norāda, ka Latvijā aptuveni 90% no dzīvojamām mājām veido mājas, kuru ārējās sienas neatbilst Eiropas siltumtehniskajiem standartiem. Latvijā kopumā jārenovē (jāsiltina) ir vairāk kā 23 000 daudzdzīvokļu ēkas.

Lai novērstu milzīgos siltuma zudumus, kā arī iegūtu vizuāli pievilcīgu māju, nepieciešams veikt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltināšanu. Ievērojami lētāk un izdevīgāk ir veikt mājas kopējo renovāciju, t.i., siltināt visas norobežojošās ārsienas, nosiltināt bēniņus vai jumtu, pagraba griestus, cokolu, nomainīt vecos logus un veikt komunikāciju atjaunošanu.

Bezmaksas tāmes sagatavošana – pasūtiet bezmaksas objekta apsekošanu, uzmērīšanu, tāmēšanu un konsultāciju pa tālruni 67708373 vai 29480866.