Bitumena šindeļi

Bitumena šindeļi ir veidoti uz bitumena bāzes ar mikrogranulu pārklājumu. Pieejamas dažādas formas, kā arī dažādas krāsas. Šis jumtu seguma tips kļūst arvien populārāks, jo vizuāli ir ļoti pievilcīgs, ērti liekams, kā arī ir liela formu un krāsu izvēle. Turklāt tie ir klusi nokrišņu laikā. Bitumena šindeļi uzliekami jebkādu formu jumtiem, arī apaļiem. Šindelis labi padodas, un to ir viegli montēt. Materiāls arī labi iederas vidē.

Bitumena šindeļa jumtus neiesaka īpaši lēzeniem jumtiem – ražotāju noteiktais minimālais slīpums ir 12o. Jo mazāks slīpums, jo šindeļu lapas vairāk tiek pakļautas vējam un citām stihijām, kas mēģina lapas atraut. Šindeļa jumta segumi ir viens no visvairāk izmantotajiem dzīvojamo ēku jumtu materiāliem pasaulē.

Izplatītākie IKO bitumena šindeļu veidi:

    


Bitumena šindeļu priekšrocības:

  • nelielais svars pieļauj vieglākas jumta uzbūves un ievērojami samazina konstrukcijas izmaksas;
  • nav nepieciešami specifiski un dārgi palīgmateriāli;
  • neietekmējas no tādiem ārējiem faktoriem kā rūsa, ēkas dabiska sēšanās, stiprs vējš;
  • pateicoties to pielāgojamībai un piemērošanās spējai, arhitektu un dizaineru ierobežojošais faktors ir tikai viņu pašu iztēle; šindeļi lieliski nodemonstrē savu pārākumu sarežģītu jumtu konstrukciju gadījumos, uzstādīšanas vieglums un mazais zudums, padara tos par ideālu jumta materiālu;
  • ir pieejama dažādu krāsu, formu un faktūras šindeļu izvēle atbilstoši ikvienas ēkas unikalitātei un tās apkārtnei;
  • šindeļu jumti lielā mērā absorbē troksni. kas das no lietus vai krusas