Siltumizolācijas materiāli

SILTUMIZOLĀCIJAS MATERIĀLU VEIDI

Siltumizolācijas materiālu izvēle mūsdienās ir ļoti plaša. Tomēr arī jāsaka, ka katrs siltumizolācijas materiāla veids ir pielietojams nedaudz atšķirīgos gadījumos, tas nozīmē, ka katrai ēkai ir jāatrod pareizais risinājums sienu siltināšanai.

Ventilējamās fasādes montāžā izmantojamajam siltinātājam jābūt pietiekoši blīvam: 80 kg/m3 - 100 kg/m3, jo laika gaitā vēja ietekmē nepietiekoši blīva siltumizolācija var tik izārdīta, kas izraisīs fasādes siltumizolācijas īpašību mazināšanos. Siltinājuma funkcijas ventilējamās fasādēs parasti pilda minerālvate vai akmens vate. Siltinājumam jāatbilst ugunsdrošības prasībām, tam jāpiemīt tādām īpašībām, kā izturīgums, ilgs kalpošanas laiks, izturīgums pret gaisa plūsmu ietekmi, kā arī siltuma un skaņas izolējošie raksturojumi.


 IZVĒLES KRITĒRIJI

Lai saprastu, kurš konkrētajai vajadzībai ir piemērotākais siltumizolācijas materiāls, SIA “Ductus” speciālisti palīdzēs Jums izvēlēties visatbilstošāko. Viens materiāls nav labāks par otru, katram materiālam ir sava vieta, kur tie der vislabāk. Nav noslēpums, ka viens no galvenajiem izvēles kritērijiem ir siltumizolācijas materiāla cena. Tomēr gribam vērst uzmanību, ka galvenais tomēr ir materiāla piemērotība katrai konkrētajai situācijai.

Zemāk uzskaitīti būtiskākie siltumizolācijas materiālu parametri pēc kādiem izvēlēties optimālāko risinājumu.

Materiāla siltumpretestība. Tā ir materiāla spēja aizturēt siltumu, kuru raksturo siltumvadītspējas koeficients. Jo tas zemāks, jo labāka siltumpretestība, tātad vairāk siltuma paliek telpās.

Elpošana. Tā ir gaisa apmaiņas spēja, kas rāda, cik lielā mērā materiāls laiž cauri ūdens tvaikus, vienlaikus palīdzot izvadīt lieko mitrumu. Elpošana šajā gadījumā nozīmē nevis gaisa, bet gan mitruma kustību. Jo elpojošāks ir materiāls (ekovate, kokšķiedras un kaņepju vate, fibrolīta plātnes), jo patīkamāks un veselīgāks mikroklimats veidojas nosiltinātajās telpās.

Skaņas izolācija. Šis parametrs atklāj, vai materiāls spēj pasargāt mājas iemītniekus no ārējiem trokšņiem, vai iekštelpās tas slāpē skaņu izplatību starp stāviem un istabām. Šā apsvēruma dēļ, piemēram, akmens vate der ne tikai ārsienu siltināšanai.

Ugunsdrošība. Par to liecina paredzamā reaģēšana uz paaugstinātu temperatūru un atklātu liesmu. Ir materiāli, kas deg vai vismaz gruzd, un ir tādi, kas spēj ierobežot uguns izplatību un pat apslāpēt liesmas. Protams, jo ugunsdrošāks ir materiāls, jo piemērotāks tas ir dzīvojamai ēkai.

Kalpošanas laiks. Šis ir svarīgs rādītājs, ja domā par tālāku nākotni un meklē siltumizolācijas materiālus, kas ne tikai atmaksāsies kalpošanas laikā, bet arī nodrošinās patīkamu siltumu mājās vēl daudzu gadu garumā. Tas savā ziņā ir arī ekonomiski pamatots rādītājs.

Ekoloģiskums. Šis ir moderns un vienlaikus praktisks jautājums, kas atklāj materiāla draudzīgumu videi un cilvēka veselībai gan lietošanas laikā, gan pēc demontāžas un utilizācijas. Piemēram, lai ekovates pircējam gandarījumu sniedz arī apziņa, ka šā produkta ražošanā neatjaunojamo dabas resursu, tostarp enerģijas, patēriņš ir krietni mazāks nekā daudziem citiem materiāliem!

Izmaksas. Viena lieta ir izvēlētā materiāla cena, pavisam cita – mājas siltināšanas galīgās izmaksas. Provizoriskajos aprēķinos jāņem vērā arī visas saistītās izmaksas – palīgmateriālu cenas (nepieciešamie komponenti uzstādīšanai, kā arī iespējamie papildu siltumizolācijas materiāli vēlamā efekta iegūšanai), uzstādīšanas izmaksas (darbietilpība, nepieciešamās iekārtas un instrumenti, zināšanas), transporta izmaksas, vajadzības gadījumā arī tehniskās apkopes izmaksas.